herbal3

     ... pieśń stworzenia o pięknie Stwórcy

Z radością po doświadczeniach poprzednich lat, kolejny raz proponujemy rekolekcje z warsztatami zielarskimi. W zamyśle i pragnieniu, są one wprost ukłonem w stronę tradycji średniowiecznych klasztornych ogrodów ziołowych, a szerzej powrotem, do zachwytu nad cudownością dzieła stworzenia, które opowiada o pięknie swego Stwórcy. Zaprosimy na czas tych rekolekcji świętych tamtych wieków ...

W tym roku dzielimy nasze Spotkanie na dwie części.

Wiosenne (12-14 maj) warsztaty poprowadzi  Joanna Zwoleńska, która od lat w wielu miejscach Polski przywraca nieco zapomnianą umięjętność wyrobu własnych mydełek, kremów i wszelkiego rodzaju mazideł, oczywiście wykorzystując jedynie naturalne i ziołowe specyfiki.

Część jesienną (6-8 październik) poprowadzą Beata Wielgosik, dyrektor Parku Krajobrazowego Góra św. Anny, która tym razem wprowadzi nas we właściwości lecznicze jesiennych roślin i owoców tych dziko rosnących jak i uprawnych (+ kuchenne rewolucje z jesiennymi przetworami) oraz po raz pierwszy w  naszym Domu Elżbieta Witosza  - , z którą przeżyjemy bardzo konkretną szkołę florystyki, sztuki wykorzystania tego co ofiarowuje nam otoczenie dla tworzenia niepowtarzalnych kompozycji.

Rozpoczęcie 06-10-2017 18:00
Zakończenie 08-10-2017 14:00
Rezerwacja od 14-05-2017
Rezerwacja do 02-10-2017
4
Początek strony