Iona

Źródła Światła

Są takie miejsca w świecie, których wartość nie mierzy się popularnością mediów czy biur podróży. Ich niezwykłością jest to, że w jakimś, często zanurzonym w niepamięci czasie, zabłysło tam Światło nie z tego świata - Moc Chrystusa wybrzmiewająca w Żywym Kościele. I choć czasem, oczami ciała, dostrzec można tylko kilka kamieni, to wiemy, że bije z nich blask nieprzemijającego Światła. Chcemy być strażnikami pamięci tych miejsc, niezwykłych ludzi, ich wiary i pięknego życia, które pozostawili. Wierzymy, że nie byłoby dzisiaj naszej bliskości z Chrystusem, gdyby zabrakło ŹRÓDEŁ śWIATŁA w przeszłości.

Bardzo osobiście i subiektywnie pochylamy się przed siedmioma tradycjami, które zrodziły Kościół. Chcemy uczyć się od nich miłości do Chrystusa. Wypowiadamy z szacunkiem na nowo siedem nazw, kryjących daleko więcej, niż tylko geograficzny opis miejsc: Athos, Condat, Iona, Marsaba, Sketis, Tur Abdin, Walaam.

Iona

[pb_row ][pb_column span="span12"][pb_video el_title="Video 1" video_source_link_youtube="https://www.youtube.com/watch?v=smWZDea_e9A" video_youtube_dimension_width="500" video_youtube_dimension_height="270" video_youtube_autoplay="0" video_youtube_loop="0" video_youtube_autohide="2" video_youtube_cc="0" video_alignment="center" appearing_animation="0" video_sources="youtube" ][/pb_video][/pb_column][/pb_row]

Początek strony