...

veni2       Wczorajszą Uroczystością Zesłania Ducha Świętego domknęliśmy szczególny dla nas czas. Okres kwarantanny mimowolnie podarował nam domownikom, długo już wyczekiwany realny czas pustyni, tej zewnętrznej, która latami ofiarowana innym, była dla nas w deficycie. Był to również niezwykły czas okazywanej nam przez wielu z Was troski i wsparcia tak w modlitwie, jak i w bardzo konkretnym o nas staraniu  w potrzymaniu istnienia domu w wymiarze finansowym. Mam nadzieję, że przyjdzie czas, kiedy będziemy mogli Wam za to osobiście podziękować.

Już teraz serce często przypomina mi o Was w dziękczynieniu sprawowanej Eucharystii. Zmiany które obowiązują od wczorajszej niedzieli `dają  możliwość uczestnictwa w Eucharystii niedzielnej bez ograniczeń. Do tej pory skromna powierzchnia naszej kaplicy dopuszczała jedynie 4,5 osoby.  Duża ilość pytań zadawanych telefonicznie jak i wszelkimi innymi medialnymi komunikatorami, wskazuje że wielu z Was zatęskniło już za wspólną modlitwą na Eucharystii w naszym Domu. Daje nam to wiele prostych radości, ale i stawia bardzo konkretne pytania jak dalej, w zastanych okolicznościach, ma funkcjonować nasz Dom. 

Po czasie przemyśleń oraz na podstawie wskazań naszego Biskupa Ordynariusza ustalamy co następuje:

1. Od niedzieli 7 czerwca dopuszczamy większą ilość osób uczestniczących w Eucharystii, jednak nadal bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt z nami, najlepiej telefoniczny lub sms aby liczba osób nie przekraczała zdroworozsądkowej miary.

2. Podtrzymujemy decyzję z 15 marca  o zawieszeniu "spotkań przy kawie" po Eucharystii

3. Otwieramy możliwość przyjazdu na osobiste rekolekcje w pustelniach, oczywiście po wcześniejszym ustaleniu terminów, ze względu na potrzebę dezynfekcji pomieszczeń,  prosimy aby były to pobyty - nie krótsze niż trzy i dłuższe niż siedem dni.

4. Podtrzymujemy do 30 czerwca zawieszenie wszystkich weekendowych Spotkań dla grup zorganizowanych, w tym i weekendów ciszy.

5. Mamy nadzieję, że wygaszanie pandemi i zmiany w ograniczeniach wspólnego przebywania, pozwolą nam przeżyć wszystkie proponowane na lato rekolekcje, bez konieczności ich odwoływania.  

Wszystkich Was bardzo usilnie prosimy, aby jakikolwiek przyjazd do naszego Domu uwarunkowany był nie tylko dobrem własnym, ale i innych osób obecnych w tym czasie. Stąd jakiekolwiek domniemanie stanu infekcji lub wcześniejszego przebywania z osobą chorą bądź przebywającą na kwarantannie powinno być wskazówką sugerującą rezygnację z przyjazdu. Dla wspólnego dobra.    

Początek strony