"Ora et Labora" - rekolekcje z warsztatami ceramicznymi


Rekolekcje
 te są próbą połączenie świata duchowego z materią.

     Chcemy, aby świat gliny, wydobycia z niej określonego kształtu, ostatecznie zamkniętego w ogniu, stał się pomocą w zrozumieniu i przyjęciu Planu Stwórcy względem nas.  W trakcie rekolekcji będziemy chcieli odkryć i nazwać strategię kształtowania trwałych fundamentów życia duchowego tak, aby  rozpoznać w swoim życiu prawdę iż łaska buduje na naturze, a także na nowo przyjrzeć się swoim emocjom i uczuciom w oparciu o mądrość Ojców Pustyni.

 

 

raku

     Wybierając warsztaty ceramiczne chcemy zaproponować Wam wykonanie własnoręcznej pracy z gliny, wypalenia jej na biskwit, poszkliwienia i dokonania redukcji - stanie się dla wielu z Was okazją do prawdziwego odpoczynku, także dla tych którzy do tej pory nie mieli możliwości popróbowania swoich sił w sztuce ceramiki. W tym roku szczególnie chcemy dopracować i wypróbować różne  techniki tworzenia i szkliwienia kafli, a przez to nadania naszym pracom niepowtarzalnego charakteru. Zapraszamy na niezwykłe, pełne emocji przeżycie estetyczne, uczynienia własnoręcznie okruchu piękna z grudki ziemi.

       W przestrzeni warsztatowej w tym roku wracamy do źródeł czyli do RAKU. Warsztaty poprowadzi Aleksandra Kwolek z Pracowni Ceramicznej w Gliwicach.

 

Poniżej istnieje możliwość wysłania ZGŁOSZENIA, bardzo prosimy przesłanie informacji o przyjeździe, co najmniej tydzień przed planowanym Spotkaniem. Potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia będzie przesłane zwrotnie na podany adres mailowy. UWAGA: Ze względów organizacyjnych propozycja rekolekcji skierowana jest wyłącznie do osób dorosłych.

Współuczestniczenie w kosztach: 480 zł (noclegi, wyżywienie, materiały warsztatowe)

Ostatecznym potwierdzeniem zgłoszenia przez uczestnika jest wpłacenie zaliczki w kwocie 100 zł  
na konto Banku Santander.pl nr:  88 1090 2239 0000 0001 2259 7135: 
z dopiskiem - ora et labora 

Dom Formacyjny diecezji opolskiej PUSTELNIA ELIASZA,
ul. Polna 14 
47-330 Jasiona

Brak wpłaconej zaliczki w ciągu czternastu dni od wysłania zgłoszenia skutkuje anulowaniem rezerwacji.

W PRZYPADKU REZYGNACJI Z PRZYJAZDU - BARDZO PROSIMY - O POINFORMOWANIE NAS O TYM TELEFONICZNIE LUB SMS. Rezygnacja z uczestnictwa w czasie krótszym niż dwa tygodnie przed rozpoczęciem wydarzenia skutkuje utratą zaliczki.

Przypominamy, że Rekolekcje rozpoczynają się o godzinie 18.00, w związku z tym bardzo prosimy o punktualny przyjazd, nie wcześniej niż dwie godziny przed rozpoczęciem spotkania.

W razie ewentualnych pytań prosimy o kontakt telefoniczny (+48 607276808) 
lub mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Szczegóły wydarzenia

Rozpoczęcie 12-08-2020 18:00
Zakończenie 16-08-2020 14:00
Rezerwacja od 09-06-2020
Wolne miejsca 0
Rezerwacja do 10-08-2020
Lokalizacja Dom Formacyjny diecezji opolskiej - Pustelnia Eliasza
Przepraszamy, lista uczestników jest pełna i nie jesteśmy w stanie przyjąć więcej zgłoszeń
Początek strony