Dlaczego Pustelnia 1
Dlaczego Pustelnia ...
Zapomniane źródło nie wysycha.
Tracą Ci, którzy gubią tęsknotę
W nadziei

W 1993 roku wśród grupy osób wywodzących się z różnych grup odnowy Kościoła zrodziło się pragnienie utworzenia Miejsca Ciszy i Modlitwy, w którym zostanie podjęta troska o wydobycie ze skarbca tradycji - mądrości i duchowego piękna pierwszych wieków Kościoła.

Dlaczego Ojcowie 2
Wciąż zadziwieni mądrością wieków ...
Zapomniane źródło nie wysycha. Tracą spragnieni fałszywych świateł
TRWALE

Od prawie 30 lat Ojcowie Pustyni stają więc przed nami, jako nauczyciele żywej wiary, ukochania Słowa Bożego i Eucharystii a także prostoty w życiu i w modlitwie.

Nowe 3
W odkrywaniu pięknego Kościoła ...
Zapomniane źródło nie wysycha.
Tracą Ci, którzy zobojętnieli na ciemność
w zaufaniu

Od 1 stycznia 2014 roku, wspólną decyzją Biskupów - Opolskiego i Gliwickiego, nasz Dom otrzymał nową nazwę Pustelni Eliasza i stał się Domem Formacyjnym diecezji opolskiej.

Zapraszamy 4
Nie chcemy zatrzymać
tylko dla siebie ...
Zapomniane źródło nie wysycha.
Tracą Ci, którzy szukają tylko dla siebie
RADOŚNIE

W tym co proponujemy, chcemy dzielić się z Wami naszym odkryciem - pięknem tradycji Kościoła i życiem w wierze z Chrystusem.
Serdecznie zapraszamy.

Ora et Labora - rekolekcje z warsztatami witrażu

Kategoria
Rekolekcje Letnie
Termin
5 lipiec 2023 18:00 - 9 lipiec 2023 14:00
Ilość miejsc
12
Miejsca dostępne
5
Telefon
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rekolekcje te są próbą połączenie świata duchowego z materią.


witraz
Chcemy, aby połączenie szkła i światła, stało się pomocą w zrozumieniu i przyjęciu Planu Stwórcy względem nas.  W trakcie rekolekcji będziemy chcieli odkryć i nazwać strategię kształtowania trwałych fundamentów życia duchowego tak, aby  rozpoznać w swoim życiu prawdę iż łaska buduje na naturze, a także na nowo przyjrzeć się w oparciu o mądrość Ojców Pustyni, głębokiej tęsknocie człowieka poszukiwania Prawdy i Światła .

Warsztaty witrażu są propozycją dla osób gotowych podjąć próbę odnalezienia piękna i harmonii poprzez staranność połączenia światła i materii. Są szkołą cierpliwości i dokładności. Mamy nadzieję, że czas tych warsztatów pozwoli każdemu z uczestników własnoręcznie zaprojektować i wykonać witraż, ucząc się cząstkowo poszczególnych etapów tego niezwykłego rzemiosła. 

Prowadzące warsztaty witrażu: Anna Czemplik oraz Gabriela Bujnowicz - Wrocław

                                                                                      
       PODSTAWOWE   INFORMACJE:
                                                                                      

Współuczestniczenie w kosztach: 600 zł (noclegi, wyżywienie, media, materiały warsztatowe)

Koniecznym potwierdzeniem zgłoszenia przez uczestnika jest wpłacenie zaliczki w ciągu 14 dni od momentu zgłoszenia w kwocie 100 zł  
na konto Banku Santander nr:  88 1090 2239 0000 0001 2259 7135 dla:

Dom Formacyjny diecezji opolskiej PUSTELNIA ELIASZA,
ul. Polna 14 , 47-330 Jasiona
z dopiskiem -  ora et labora

UWAGA !!!

W PRZYPADKU REZYGNACJI Z PRZYJAZDU - BARDZO PROSIMY - O POINFORMOWANIE NAS O TYM TELEFONICZNIE LUB SMS.

Rezygnacja z uczestnictwa później niż tydzień poprzedzający wydarzenie skutkuje utratą zaliczki. Brak wpłaconej zaliczki w ciągu czternastu dni roboczych od wysłania zgłoszenia skutkuje anulowaniem rezerwacji.

Przypominamy, że Rekolekcje rozpoczynają się o godzinie 18.00, w związku z tym bardzo prosimy o punktualny przyjazd, nie wcześniej jednak, niż dwie godziny przed rozpoczęciem spotkania.

     Wszystkich Was bardzo usilnie prosimy, aby jakikolwiek przyjazd do naszego Domu uwarunkowany był nie tylko dobrem własnym, ale i innych osób obecnych w tym czasie. Stąd jakiekolwiek domniemanie stanu infekcji powinno być wskazówką sugerującą rezygnację z przyjazdu.
Dla wspólnego dobra.    

W razie ewentualnych pytań prosimy o kontakt telefoniczny (+48 607276808) 
lub mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
 

Wspierane przez iCagenda