Dlaczego Pustelnia 1
Dlaczego Pustelnia ...
Zapomniane źródło nie wysycha.
Tracą Ci, którzy gubią tęsknotę
W nadziei

W 1993 roku wśród grupy osób wywodzących się z różnych grup odnowy Kościoła zrodziło się pragnienie utworzenia Miejsca Ciszy i Modlitwy, w którym zostanie podjęta troska o wydobycie ze skarbca tradycji - mądrości i duchowego piękna pierwszych wieków Kościoła.

Dlaczego Ojcowie 2
Wciąż zadziwieni mądrością wieków ...
Zapomniane źródło nie wysycha. Tracą spragnieni fałszywych świateł
TRWALE

Od prawie 30 lat Ojcowie Pustyni stają więc przed nami, jako nauczyciele żywej wiary, ukochania Słowa Bożego i Eucharystii a także prostoty w życiu i w modlitwie.

Nowe 3
W odkrywaniu pięknego Kościoła ...
Zapomniane źródło nie wysycha.
Tracą Ci, którzy zobojętnieli na ciemność
w zaufaniu

Od 1 stycznia 2014 roku, wspólną decyzją Biskupów - Opolskiego i Gliwickiego, nasz Dom otrzymał nową nazwę Pustelni Eliasza i stał się Domem Formacyjnym diecezji opolskiej.

Zapraszamy 4
Nie chcemy zatrzymać
tylko dla siebie ...
Zapomniane źródło nie wysycha.
Tracą Ci, którzy szukają tylko dla siebie
RADOŚNIE

W tym co proponujemy, chcemy dzielić się z Wami naszym odkryciem - pięknem tradycji Kościoła i życiem w wierze z Chrystusem.
Serdecznie zapraszamy.

 

W pełni zanurzeni w czas rekolekcyjny przypominamy o kilku najważniejszych przestrzeniach właściwych w tym czasie, dla godziwego funkcjonowania naszego Domu:

 

1. Ze względu na ciągłość i szczególny charakter poszczególnych rekolekcji prosimy o przyjazd we wskazanym dniu nie wcześniej niż dwie godziny przed rozpoczęciem i nie później niż termin rozpoczęcia. Prosimy usilnie aby nie planować wcześniejszych wyjazdów.

2. Zgłoszenie i przyjazd na zaplanowane rekolekcje oznacza przyjęcie zasad panujących w Domu i  planu dnia przewidzianego w ramach spotkań.

3. W całym okresie letnich rekolekcji, tj. do końca sierpnia 2023 zawieszamy wszystkie indywidualne spotkania w ramach towarzyszenia duchowego. Prosimy o rezygnację z indywidualnych wizyt w tym czasie.

4. Niedzielny czas Eucharystii o godzinie 13.00 kończącej poszczególne rekolekcje zasadniczo przeznaczony jest dla uczestników rekolekcji. Prosimy o powiadomienie nas o ewentualnym przyjeździe (sms) i koniecznie o uszanowanie godziny Liturgii i nie przyjeżdżanie wcześniej niż 15 minut przed jej rozpoczęciem.

Powyższe informacje przekazujemy Wam w oparciu o doświadczenia poprzednich lat i wynikają one jedynie z troski o pełny i piękny czas dla uczestników przeżywanych u nas rekolekcji.

UNSET1.jpeg