Dlaczego Pustelnia 1
Dlaczego Pustelnia ...
Zapomniane źródło nie wysycha.
Tracą Ci, którzy gubią tęsknotę
W nadziei

W 1993 roku wśród grupy osób wywodzących się z różnych grup odnowy Kościoła zrodziło się pragnienie utworzenia Miejsca Ciszy i Modlitwy, w którym zostanie podjęta troska o wydobycie ze skarbca tradycji - mądrości i duchowego piękna pierwszych wieków Kościoła.

Dlaczego Ojcowie 2
Wciąż zadziwieni mądrością wieków ...
Zapomniane źródło nie wysycha. Tracą spragnieni fałszywych świateł
TRWALE

Od prawie 30 lat Ojcowie Pustyni stają więc przed nami, jako nauczyciele żywej wiary, ukochania Słowa Bożego i Eucharystii a także prostoty w życiu i w modlitwie.

Nowe 3
W odkrywaniu pięknego Kościoła ...
Zapomniane źródło nie wysycha.
Tracą Ci, którzy zobojętnieli na ciemność
w zaufaniu

Od 1 stycznia 2014 roku, wspólną decyzją Biskupów - Opolskiego i Gliwickiego, nasz Dom otrzymał nową nazwę Pustelni Eliasza i stał się Domem Formacyjnym diecezji opolskiej.

Zapraszamy 4
Nie chcemy zatrzymać
tylko dla siebie ...
Zapomniane źródło nie wysycha.
Tracą Ci, którzy szukają tylko dla siebie
RADOŚNIE

W tym co proponujemy, chcemy dzielić się z Wami naszym odkryciem - pięknem tradycji Kościoła i życiem w wierze z Chrystusem.
Serdecznie zapraszamy.

schyleklata       Za nami intensywny czas letnich spotkań w ramach rekolekcji, a przed: jesienno - zimowy rytm funcjonowania naszego Domu. Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie na wakacyjne wydarzenia i proponowaną formację ku pięknemu doświadczaniu wiary i czynieniu życia bardziej świetlistym w pomroczności świata wokół.

W tym co proponujemy, wśród spotkań ogólnodostępnych powracamy do comiesięcznych weekendów ciszy a także do weekendów wsparcia skierowanych ku osobom AA, DDA i osobom ze wspólnot KARAN.

Po wakacyjnej przerwie przywracamy również wszystkie indywidualne spotkania w ramach towarzyszenia duchowego.

Po dobrym wakacyjnym doświadczeniu podtrzymujemy naszą prośbę aby uszanować fakt, iż niedzielny czas Eucharystii o godzinie 13.00, kończącej poszczególne weekendowe spotkania, zasadniczo przeznaczony jest dla uczestników tych wydarzeń. Prosimy w miarę możliwości o powiadomienie nas o ewentualnym przyjeździe (sms) i koniecznie o uszanowanie godziny Liturgii i nie przyjeżdżanie wcześniej niż 15 minut przed jej rozpoczęciem.

 Przypominamy również i usilnie prosimy o uszanowanie w każdy poniedziałek, naszego dnia pustyni. W tym dniu nasz Dom jest zamknięty, nie odbieramy również połączeń telefonicznych.